• +48 801 359 456
  • elwiko@elwiko.pl

Współcześnie trudno wyobrazić sobie plac budowy bez żurawi wieżowych, port morski bez żurawi przeładunkowych czy fabrykę bez pracujących suwnic. Urządzenia transportu bliskiego stały się kluczowym wyposażeniem przeważającej większości zakładów przemysłowych. Różnorodność i specjalizacja urządzeń transportu bliskiego sprawiła, że mamy do czynienia z szeroką gamą specjalistycznych maszyn służących do przemieszczania pionowego i poziomego ładunków oraz ludzi na niewielkie odległości. Takimi urządzeniami od wielu lat zajmuje się Elwiko. Oferujemy urządzenia dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta, spełniające nawet najbardziej wyśrubowane wymagania. Dzięki produkcji własnej oraz sprawdzonym dostawcom podzespołów zapewniamy Państwu urządzenia najwyższej jakości. W naszym portfolio znajdziecie Państwo między innymi:

Suwnice

Suwnice należą do urządzeń dźwignicowych, w których mechanizmy podnoszenia i opuszczania, poruszają się po dźwigarze przemieszczającym się po torze jezdnym. Pole robocze suwnicy ograniczone jest długością toru jezdnego, długością dźwigara oraz wysokością podnoszenia. Nasza propozycja ofertowa obejmuje bardzo szeroki zakres - od lżejszych dźwignic podwieszanych, aż po suwnice pomostowe o dużych rozpiętościach przeznaczonych do transportu dużych mas.

Żurawie

Żurawie to kolejne urządzenia dźwignicowe, w których mechanizmy podnoszenia i opuszczania poruszają się po ramieniu zamocowanym na słupie lub ścianie. Pole robocze żurawia ograniczone jest wysięgiem ramienia, kątem obrotu ramienia oraz wysokością podnoszenia. W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wachlarz żurawi słupowych, przyściennych oraz przestawnych, które nie wymagają kotwienia. Oferujemy również elektryczne żurawie samojezdne, wykorzystywane najczęściej do prac montażowych na placach budów, przy relokacji już zainstalowanych urządzeń oraz do celów przeładunkowych. Ich największą zaletą jest możliwość pracy w pomieszczeniach.

Wciągniki, wciągarki i wózki jezdne

Wciągniki, wciągarki i wózki jezdne, które wpisały się na stałe do naszej oferty, charakteryzują się zaawansowaniem technologicznym, wysoką trwałością oraz nowoczesnym wzornictwem i zwartą budową. Prowadzimy sprzedaż wszystkich rodzajów wciągników, wciągarek oraz wózków. Dystrybuujemy wciągarki linowe elektryczne, wciągniki łańcuchowe ręczne, wciągniki elektryczne łańcuchowe i wiele innych urządzeń. Współpracujemy z czołowymi producentami krajowymi i zagranicznymi.

Podesty, podnośniki i dźwigniki

Jesteśmy dostawcą podestów, podnośników i dźwigników. Sprzedajemy podesty ruchome przejezdne (tak zwane zwyżki), w wersji samojezdnej i przepychanej, jak i podesty ruchome stacjonarne (podnośniki nożycowe) w wersji z napędem elektrycznym lub hydraulicznym.

Osprzęt dźwigowy

Oferujemy osprzęt dźwigowy według specyfikacji klienta. Są to takie elementy jak: trawersy, uchwyty transportowe i balansery. W asortymencie znalazły się również haki, zblocza, liny, łańcuchy i zawiesia. Mamy także sprzęt potrzebny do zasilania urządzeń dźwignicowych: wózki kablowe, szynoprzewody, kablozwijaki. Mając na uwadze zapewnienie bezpiecznej i niezawodnej pracy urządzeń, dostarczamy części tylko od sprawdzonych i uznanych producentów

Niezależnie od rodzaju urządzeń UTB, zawsze zapewniamy:

  • profesjonalną obsługę i doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego urządzenia,

  • dobór według indywidualnych potrzeb klienta,

  • kompleksową obsługę zamówienia począwszy od projektu, przez wykonanie i montaż, pomoc w rejestracji w UDT,

  • serwis i konserwację urządzeń.