• +48 801 359 456
  • elwiko@elwiko.pl

Zapraszamy do zapoznania się z naszym filmem promującym działalność Elwiko oraz zdjęciami z naszych najciekawszych realizacji.

 
 

Trawers

Interesującym zadaniem było zaprojektowanie i wykonanie trawersy obrotowej o udźwigu 18000kg.

Podest ruchomy

Zakończyliśmy bardzo ciekawe prace serwisowo-remontowe podestu ruchomego. Podest został wyposażony w nową aparaturę kontrolno-sterową, silnik podnoszenia wraz z hamulcem i inne podzespoły. Konstrukcja i łączenia zostały sprawdzone, wyznaczony został nowy resurs.

Żurawik z szalupą

Żurawik z szalupą spełniający wymagania OPITO został zaprojektowany specjalnie dla ośrodka szkoleniowego.

Modernizacja dźwigu

Na zdjęciach poniżej modernizacja jednego z trzech identycznych dźwigów. Modernizacja polegała na wymianie kabiny, napędu i sterowania.

Chwytak

Naprawa czterolinowego dwuszczękowego chwytaka obejmowała wymianę blach poszycia, wymianę łożysk ślizgowych, wykonanie badań NDT połączeń spawanych oraz wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego w klasie C3.

Montaż suwnicy

Montaż suwnicy w ograniczonej przestrzeni zabytkowej zajezdni tramwajowej był ciekawym wyzwaniem, w którym zmagaliśmy się nie tylko z niskim stropem, ale dodatkowo z kanałem technicznym na środku pomieszczenia.

Szyb

Dla jednego z czołowych producentów dźwigów wykonaliśmy stalowy, modułowy szyb panoramiczny.

Suwnica

Próby obciążeniowe suwnicy o dopuszczalnym obciążeniu roboczym 1000 kg stanowią ostatni etap przed montażem u klienta.

Obrotnik

Na zlecenie jednego z klientów opracowaliśmy prototyp obrotnika składającego się z 18 sterowanych synchronicznie modułów podwieszonych na trawersie o długości 80 m.

Szyb z windą

Jedna ze wspólnot mieszkaniowych powierzyła nam zadanie dobudowania windy do kamienicy.

Wciągarka bramowa

Dla klienta wyprodukowaliśmy 3 wciagarki bramowe, każda o wysokości całkowitej 7m, wysokości podnoszenia 6m i udźwigu 3200kg.

Otwarcie hali produkcyjnej

28.06.2019 nastąpiło uroczyste otwarcie hali produkcyjnej oraz biur, których przebudowa możliwa była dzięki środkom pozyskanym z funduszy europejskich.

Widok z suwnicy stoczniowej

Suwnica na pochylni Wulkan to jedna z najbardziej rozpoznawalnych konstrukcji w panoramie Szczecina. Widok z ponad stu metrów zapiera dech w piersiach.