Utrzymanie ruchu i urządzenia dźwignicowe – o firmie

 

Początki ELWIKO sięgają 1985 roku. Właśnie wtedy Stanisław Dropik rozpoczął działalność jako jednoosobowy zakład elektromechaniczny, który zajmował się konserwacją i serwisem dźwigów (wind). Przez lata, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, rozszerzył zakres usług o m.in. handel urządzeniami i osprzętem dźwignicowym takim jak wciągniki łańcuchowe ręczne i elektryczne czy podnośniki samochodowe.

Obecnie jesteśmy jedną z czołowych firm na polskim rynku w branży dźwigowo-dźwignicowej. Zatrudniamy ponad 150 osób. Mamy prężnie rozwijającą się sieć handlową oraz zespoły montażowe i serwisowe w całym kraju. Prowadzimy także sprzedaż za pośrednictwem sklepu internetowego.

Za cel postawiliśmy sobie kompleksowe zaspokajanie potrzeb i oczekiwań Klientów w obszarze urządzeń transportu bliskiego. Oferujemy takie usługi jak: projektowanie, doradztwo, montaż, remonty, modernizacje oraz konserwacja urządzeń dźwignicowych. Prowadzimy także szkolenia z problematyki dotyczącej obsługi urządzeń transportu bliskiego. Świadczymy również usługi w zakresie automatyki i mechaniki maszyn produkcyjnych. Serwisujemy turbiny wiatrowe i zapewniamy obsługę energetyczną przedsiębiorstw.

W naszej ofercie znajdują się wszelkiego typu urządzenia dźwignicowe – suwnice, żurawie stacjonarne i samojezdne, wciągarki, wciągniki łańcuchowe ręczne i elektryczne, systemy transportu podwieszanego i dźwigniki. W asortymencie znajdziecie także Państwo podnośnik samochodowy o wymaganym udźwigu, podest ruchomy wraz z osprzętem, jak również urządzenia dźwigowe – windy osobowe i towarowe, schody i chodniki ruchome.

Oferujemy też kompleksowe wyposażenie warsztatu samochodowego w urządzenia podnośnikowe i mniejszy sprzęt niezbędny w każdym takim zakładzie.

Stosujemy najwyższe standardy usług

Współpracujemy z najlepszymi, sprawdzonymi dostawcami – liderami światowego rynku. Każdy oferowany przez nas podnośnik łańcuchowy, żuraw czy wciągnik wyróżniają najwyższa jakość oraz najnowocześniejsza technologia. Dzięki temu otrzymujecie Państwo gwarancję niezawodności urządzeń i możecie się skupić na rozwoju swojej działalności.

Nasza praca została również doceniona przez UDT, od którego otrzymaliśmy medal stulecia polskiego dozoru technicznego – za zasługi oraz czynny udział w zapewnianiu bezpieczeństwa technicznego.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Stanisław Dropik z zespołem ELWIKO