O firmie

 

Początki ELWIKO sięgają 1985 roku, kiedy to Stanisław Dropik rozpoczął działalność jako jednoosobowy zakład elektromechaniczny, zajmujący się konserwacją i serwisem dźwigów (wind). Przez lata, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, rozszerzył zakres usług, a także rozwinął handel urządzeniami i osprzętem dźwignicowym.

Obecnie jesteśmy jedną z czołowych firm na polskim rynku w branży dźwigowo-dźwignicowej. Zatrudniamy ponad 150 osób. Posiadamy prężnie rozwijającą się sieć handlową oraz zespoły montażowe i serwisowe w całym kraju. Prowadzimy także sprzedaż za pośrednictwem sklepu internetowego.

Za cel postawiliśmy sobie kompleksowe zaspokajanie potrzeb i oczekiwań Klientów, dotyczących urządzeń transportu bliskiego.

Nasza paleta usług obejmuje projektowanie, doradztwo, montaż, remonty, modernizacje oraz konserwację, a także szkolenia z obsługi urządzeń transportu bliskiego. Świadczymy również usługi w zakresie automatyki i mechaniki maszyn produkcyjnych, serwisu turbin wiatrowych, a także obsługi energetycznej przedsiębiorstw.

W ofercie znaleźć można wszelkiego typu urządzenia dźwignicowe (suwnice, żurawie stacjonarne, żurawie samojezdne, wciągniki, wciągarki, systemy transportu podwieszanego, dźwigniki- podnośniki samochodowe, podesty ruchome) wraz z osprzętem, jak również urządzenia dźwigowe (windy osobowe i towarowe, schody i chodniki ruchome) oraz wyposażenie warsztatów.

Współpracujemy z najlepszymi, sprawdzonymi dostawcami- liderami światowego rynku. Dzięki temu możemy oferować Klientom jakość, najnowocześniejszą technologię oraz niezawodność, przez co w spokoju mogą się skupić na rozwoju swojej działalności.

Przykładamy wielką wagę do najwyższej jakości. Potwierdza to uzyskanie certyfikatów ISO:  PN-EN ISO 9001:2009 (system zarządzania jakością) oraz PN-N-18001:2004 (system zarządzania BHP) w zakresie: wytwarzania, napraw, montażu, modernizacji i konserwacji urządzeń transportu bliskiego. Certyfikacji udzielił nam Urząd Dozoru Technicznego.

Od blisko 30 lat Klienci cenią ELWIKO za: fachowość, rzetelność, zaangażowanie i elastyczność. Właśnie te cechy pozwoliły nam na osiągnięcie czołowej pozycji w niezwykle konkurencyjnej branży. Było to możliwe dzięki naszemu zespołowi, który tworzą pełni pasji, doświadczeni specjaliści.

Nasza praca została doceniona również przez UDT, od którego otrzymaliśmy medal stulecia polskiego dozoru technicznego- za zasługi oraz czynny udział w zapewnianiu bezpieczeństwa technicznego.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Stanisław Dropik z zespołem ELWIKO