Balansery sprężynowe i chwytaki magnetyczne

BalanserChwytak magnetyczny

Balansery sprężynowe i chwytaki magnetyczne są uzupełnieniem dla urządzeń transportu bliskiego.

Balansery sprężynowe zwane również odciążnikami używane są do opuszczania, podciągania lub utrzymywania ładunku na danej wysokości. Balansery nie potrzebują żadnego źródła zasilania- ciężar elementu podwieszonego na lince niwelowany jest przez naciąg sprężyny balansera. Bardzo często balansery używane są do podwieszania na nich narzędzi pneumatycznych, hydraulicznych, elektrycznych.

Chwytaki magnetyczne wykorzystują działanie magnesów trwałych. Używane są do chwytania, podnoszenia i przemieszczania blach i elementów stalowych. Chwytaki takie nie potrzebują żadnego źródła zasilania- pole magnetyczne załączane jest poprzez manualne przesunięcie dźwigni. Chwytaki magnetyczne mogą być podwieszane np. pod wciągnikiami.

Balansery sprężynowe i chwytaki magnetyczne mogą występować jako wersje stacjonarne- do zawieszania w danym punkcie lub przejezdne (z wózkami jezdnymi), mogące poruszać się po torach jezdnych, suwnicach, żurawiach, wciągarkach bramowych.

Oferujemy:

Balansery sprężynowe (do 2000kg) i chwytaki magnetyczne nie wymagają rejestracji w Urzędzie Dozoru Technicznego (dozór techniczny uproszczony).

Zapewniamy:

 • najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości (potwierdzone uzyskaniem certyfikatów ISO)
 • krótkie terminy realizacji

Aby móc dobrać dla Państwa odpowiednie urządzenie i przygotować ofertę, prosimy o przesłanie do nas zapytania ofertowego na adres zapytanie@elwiko.pl lub kontakt telefoniczny z biurem czy też doradcą techniczno-handlowym z danego obszaru.

Zapraszamy również do odwiedzenia naszego sklepu internetowego.

Serdecznie zapraszamy do współpracy

 • Zarządzanie jakością

  Elwiko stosuje system zarządzania jakością ISO 9001

  Firma ELWIKO wdrożyła oraz stosuje zintegrowany system zarządzania zgodny z normami PN-EN ISO 9001:2009, PN-N-18001:2004

 • Kontakt

  Zakład Usługowo - Handlowy ELWIKO Stanisław Dropik

  Biuro:ul. Antosiewicza 1
   71-642 Szczecin
  Infolinia:801 359 456
  (801 ELWIKO)
  Tel.:91 810 10 20
  Fax:91 810 10 22
  E-mail:elwiko@elwiko.pl